آخرین اخبار

18. تير 1396 - 11:41   |   کد مطلب: 299578
برخی از شهروندان قصرشیرینی معتقدند بهای برق مصرفی آنان با توجه به گرمسیری بودن این شهرستان ظلمی در حق شهروندان است چرا که گرمای هوای این شهرستان باعث شده بیشتر مردم از کولر گازی استفاده کنند و به ناچار باید هزینه های سنگین و سرسام آور قبوض برق را پرداخت کنند.

به گزارش الوند خبر، تابستان امسال در حالی که گرمای هوای قصرشیرین در بعضی روزها به مرز 50 درجه سانتیگراد هم می رسد، شدت گرما باعث شده زندگی روزمره مردم هم با مشکلات عدیده ای روبرو شود به طوری که بیشتر شهروندان ترجیح می دهند برای در امان ماندن از گرما و مشکلات ناشی از آن در حد امکان در خانه بمانند.

 

ولی گویا پناه بردن زیر سقف خانه برای مردم این شهرستان مرزی و محروم هزینه های گزافی در پی داشت به طوری که بالا بودن ارقام قبوض برق این دوره، مردم را شوکه کرده و نارضایتی عمومی را در پی داشته است.

 

 برخی از شهروندان قصرشیرینی معتقدند بهای برق مصرفی آنان با توجه به گرمسیری بودن این شهرستان ظلمی در حق شهروندان است چرا که گرمای هوای این شهرستان باعث شده بیشتر مردم از کولر گازی استفاده کنند و به ناچار باید هزینه های سنگین و سرسام آور قبوض برق را پرداخت کنند.

 

افزایش بهای برق مصرفی در قبوض صادر شده در حالیست که بهای برق مشترکان قصرشیرین ظاهرا تنها در چند ماه اول فصل تابستان با تعرفه مناطق گرمسیری محاسبه می شود اما در حالیکه هفت ماه از سال باز هم شهروندان این شهر مرزی از کولرهای گازی استفاده می کنند.

 

امسال شهروندان قصرشیرین گرمای نزدیک به 50 درجه ای را تجربه کردند و شهروندان را کلافه کرد ولی اینک با دریافت قبوض شوک زیادی به مرزنشینان ساکن در این شهرستان وارد شده است و به قولی می توان گفت برق از سر این مردم پراند.

 

 

توان پرداخت قبوض سنگین برق را نداریم

 

برخی از شهروندان در گفت و گو با خبرنگار ما اعلام کردند: با وجود افزایش 30 درصدی میزان مصرف ، هزینه اعلام شده در قبوض بسیار بیشتر است و در برخی قبض ها تا دو برابر و نیم افزایش نرخ داشته است.

 

یکی از شهروندان قصرشیرینی گفت: متاسفانه قبوض این دوره برق بسیار سرسام آور است و بیشتر مردم شهرستان با مبالغ بسیار بالا مواجه شده اند.

 

محمدی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در قبوض برق این دوره ارقام بالایی لحاظ شده و پرداخت آن از توان من خارج است.

 

وی اظهار داشت: من ماهیانه حدود ۴۰۰ هزار تومان حقوق بازنشستگی دریافت می کنم که کفاف هزینه و مخارج خانواده ام نیست.

 

این شهروند قصرشیرینی گفت: در دوره های قبلی هزینه های برق مناسب بود ولی متاسفانه در این دوره برای برق مصرف من یکصد هزار تومان لحاظ شده که بسیار سنگین است.

 

محمدی گفت: گرما بالا از یک طرف، نبود امکانات رفاهی و پزشکی از طرفی دیگر مشکلات فراوانی برای مردم شهرستان ایجاد کرده و اگر روند هزینه های برق و آب در شرایط گرمای این شهرستان بخواهد به این گونه باشد مجبوریم به شهرهای دیگر مهاجرت کنیم.

 

وی گفت: انتظار داریم مسئولان استانی و کشوری توجه جدی به شهرستان مرزی و محروم قصرشیرین داشته باشند.

 

تعرفه های برق قصرشیرین منصفانه نیست

 

مرادی یکی دیگر از شهروند قصرشیرین در این خصوص گفت: از ابتدای فصل تابستان در مجموع بواسطه شغل خود کمتر در منزل بوده ام و مصرف برق حداقلی داشته ایم ولی با این حال تعرفه برقی که دریافت کرده ام بالای دویست هزار تومان است.

 

وی با بیان اینکه نمی دانم نحوه محاسبه برق مصرفی این شهرستان در فصل تابستان باید چگونه باشد، افزود: با توجه به اینکه مردم شهرستان مرزی قصرشیرین گرمای زیادی را متحمل می شوند و با توجه به شرایط منطقه باید تعرفه های برق را اندکی منصفانه تر محاسبه کنند.

 

وی می گوید: از ابتدای فصل تابستان تاکنون در خصوص مصرف برق بسیار مراعات و صرفه جویی کرده ایم و وسایل پر مصرف را از چرخه زندگی کنار گذاشته ایم ولی نمی دانم چرا باز ، یک افزایش قیمت ناگهانی داشته ایم.

 

خانم سهرابی شهروند دیگری با نشان دادن قبض برق این دوره خانه اش گفت: در خانه فقط چندین شعله لامپ کم مصرف، یک یخچال و یک تلویزیون و یک کولر گازی 12 هزار داریم که مصرف زیادی ندارند بنابراین یکصد و هفتاد هزار تومان برق بها برای این دوره ، برای ما خیلی زیاد است.

 

به گزارش الوند خبر، این گرمای زیاد و استفاده از کولرهای گازی موجب شده است تا شهروندان قصرشیرینی تعرفه های بالای یک میلون ریال را در قبوض برق های خود مشاهده کنند و اعتراض ها در این زمینه بیشتر از گذشته شده است امید است مسوولان در این خصوص تمهیدات لازم را بیاندیشند و این معضل مردم را مرتفع کنند.

 

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2