باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2
ایسنا
نماینده

 

آخرین اخبار

مطالب مذهبی

موضع امام سجاد علیه السلام در قبال قیام های معاصرش و ارتباط آن حضرت با این نهضت ها.
نویسنده کتاب «نماز در ادیان» گفت: نماز یکی از عباداتی است که در اقوام آریایی در ۴۰۰۰ سال قبل وجود داشت و بعدها هم که «صلوة» از سوی مسلمانان به آنها معرفی شد، واژه «نماز» برای ایرانیان بیگانه نبود و آن را به جای صلوة به کار بردند.
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: آغاز اعزام مجدد زائران به عمره مفرده هنوز تعیین تکلیف نشده است.
پیامبر خدا(ص) در پاسخ به فردی در خصوص وصف مؤمنان در قیامت فرمودند: مؤمنان درخشان و روسفید بر اثر وضو و کافران سیه‏‌رویند و آنها را بر کنار صراط آورند؛ همچنین کسی که شب را با وضو بیارامد، گویی که تمام شب را به عبادت گذرانده است.
اگر بنا باشد در تمام شئون زندگی خویش از خانواده، بازار، خیابان و ادارات، احکام دین را زیر پا بگذاریم و در عین حال آه و ناله و فغان تحت عنوان عزاداران حسینی سر بدهیم، آیا با این روش به خونخواهی حسین(ع) از یزیدیان برخاسته‌ایم؟!
اسلام دین گذشت و مهربانی است و پیامبر اسلام(ص) نیز در برخورد با مردم مأمور به عفو و گذشت بود؛ چرا که خدایش به او فرمان داد، عفو را پیشه خود کن و به نیکى‌ها فرمان ده. منتها این عفو و مهربانی تا زمانی کاربرد دارد که مخالفان نیز به ابتدایی‌ترین حقوق انسانی و اخلاقی پایبند باشند.
اگر فردی شهادت سوم را به عنوان جزئی از اذان بگوید، کار حرامی مرتکب شده و گناه کرده است.
در قرآن كريم هر چند به اسم شيعه اشاره اي نشده است اما مكتب و عقايد و معيارهاي اعتقادي و ديني كه در مذهب تشيع معتبر بوده و اعتقاد به آنها نفياً و اثباتاً لازمة ايمان دانسته مي شود به صراحت در قرآن بيان گرديده است.
آن‌گاه تعداد ۱۰ هزار نفر تکمیل مى‌شود و وجود مقدس حضرت بقیه الله(عج) با سپاه ۱۰ هزار نفرى به اصلاح جهان مى‌پردازند...
عرفات نام جایگاهی است كه حاجیان در روز عرفه (نهم ذی الحجه) در آنجا توقف می كنند و به دعا و نیایش میپردازند و پس از برگزاری نماز ظهر و عصر به مكه مكرمه باز میگردند و وجه تسمیه آنرا چنین گفته اند كه جبرائیل علیه السلام هنگامی كه مناسك را به ابراهیم می آموخت، چون به عرفه رسید به او گفت «عرفت» و او پاسخ داد آری، لذا به این نام خوانده شد.
امام باقر عليه السلام سال ها قبل از روي کار آمدن بني عباس، خبر خلافت آنان و چگونگي آن را به منصور دوانقي داده بودند.
اما من بعد از خاتم الانبیاء (ص ) با آن همه صدمات و اذیت هاى بسیار فراوانى که از این امت دیدم ابدا درباره آنها نفرین نکردم و کاملا صبر نمودم،چنانچه در ضمن خطبه معروف شقشقیه فرمود: صبر نمودم در حالى که در چشم من خاشاک و در گلویم من استخوان بود.
ششمین اجلاس بین‌المللی دکترین جهانی دهه غدیر با حضور شخصیت‌های حوزوی و دانشگاهی و مسئولان کشوری و استانی در قم به کار خود پایان داد.
ایـن مسأله از نظر عقلى امر محالى نیست ، چه اینكه بسیارى از دانشمندان امروز معتقدند در بـعـضـى از چشم‌ها نـیروى مغناطیسى خاصى نهفته شده كه كارائى زیادى دارد.
یک قرآن‌پژوه با بیان اینکه ادعاهای مطرح شده درباره قرآن بیرمنگام به عنوان قدیمی‌ترین نسخه، در گذشته‌های دور هم مطرح بود، گفت: قرآن کریم در سوره فرقان به ادعاهای مورخان انگلیسی پاسخ صریح و روشنی داده است.

صفحه‌ها