آخرین اخبار

24. مهر 1395 - 10:24   |   کد مطلب: 298878
مسئول دبیرخانه نهاد رهبری در امور دانشگاهیان ایرانی خارج از کشور از برگزاری کنفرانس هایی در رابطه با پیگیری نامه مقام معظم رهبری به دانشجویان غربی خبر داد.

به گزار.

حجت الاسلام محمد مرتضوی در گفتگو با خبرنگار مهر  افزود: این کنفرانس ها در فاز اول در حوزه اروپا و آسیا و اولین کنفرانس در مسکو برگزار خواهد شد.

مسئول دبیرخانه نهاد رهبری در امور دانشگاهیان ایرانی خارج از کشور افزود: دومین کنفرانس احتمالا در فلیپین یا هند برگزار می شود که زمان آن هنوز مشخص نشده و در دست بررسی است.

وی ادامه داد: اما کنفرانس مسکو در هفته اول آذرماه سال جاری برگزار می شود و اندیشمندان و دانشجویان خارج از کشور در این کنفرانس شرکت خواهند کرد.

مرتضوی افزود: همچنین در این کنفرانس درباره آیین دین اسلام، سنت پیامبر اکرم (ص) و نظر اندیشمندان فارسی از ادیان مختلف مباحثی مطرح خواهد شد.

به گزارش مهر، رهبر معظم انقلاب دو نامه به جوانان غربی نوشتند که در نامه اول به جوانان غربی، آنها را به شناخت بی‌واسطه از اسلام دعوت کرده بودند. در نامه دوم بر این نکته مهم تأکید کردند که تروریسم، درد مشترک جهان اسلام و غرب است و شاید در ظاهر این طور باشد که افراط‌گرایان اسلامی حادثه‌ تروریستی پاریس را رقم زدند، اما همین گروه‌های افراطی توسط قدرت‌های غربی به‌خصوص آمریکا ایجاد و تقویت شدند.

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2
ایسنا
نماینده