آخرین اخبار

7. آذر 1395 - 11:59   |   کد مطلب: 299037
طرح اهدای سلولهای بنیادی با استقبال پرشور مردم خونگرم قصرشیرین درمحل مرکزبهداشتی درمانی شماره یک شهرستان در حال انجام است.

به گزارش الوندخبر،طرح نمونه گیری و عضویت در بانک اطلاعات اهدا کنندگان سلول های بنیادی خونساز ایران با حمایت همه جانبه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و بخش پیوند مغز و استخوان بیمارستان امام رضا  و استقبال مثال زدنی مردم نوع دوست شهرستان قصرشیرین در مرکز بهداشتی درمانی شماره یک این شهرستان در حال اجرا است.

 

مجری طرح سلول های بنیادی قصرشیرین در گفت‏گو با الوند خبر، اظهار داشت: تنها راه درمان قطعی بیماران مبتلا به سرطان خون، تالاسمی وسایر بیماریهای وخیم خونی، پیوند سلولهای بنیادی خونساز به آنها امکان‏پذیر است.

 

لیدا رضاپور با اشاره به این‏که، این افراد می‏توانند سلول بنیادی را از افراد فامیل یا غیرفامیل دریافت کنند، تصریح کرد: به دلیل ناسازگاری بافتی که بین فرد دهنده‏ سلول بنیادی و فرد گیرنده‏ی سلول بنیادی به وجود می‏ آید، تنها 30 درصد بیماران موفق به دریافت این سلول بنیادی از فامیل می‏شوند.

 

وی افزود: 70 درصد از بیماران باید از افراد غیرفامیل سلول بنیادی را دریافت‏ کنند، به همین جهت بانک اهدا کنندگان سلول بنیادین خون‏ساز، امسال در استان کرمانشاه و شهرستان قصرشیرین راه‏ اندازی شده است.

 

این پایگاه خبری از همه عزیزانی که به عشق نجات جان بیماران سرطانی و سخت درمان که از وقت خویش گذشتند و با ثبت نام خویش بار دیگر خصلت های دینمداری وفرهنگی بودن مردمان این خطه را به کرسی نشانددند صمیمانه تقدیر وتشکر می نماید واز بانیان نیک اندیشی که زمینه حضور پررنگ مردم استان را در این حرکت انسان دوستانه فراهم آوردند قدردانی میکنیم، به امید همراهی بیشترمردمان نیک سیرت دیارمان درهمه فعالیت های عام المنفعه.

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده