آخرین اخبار

31. خرداد 1396 - 23:37   |   کد مطلب: 299536
مدیر جهاد کشاورزی قصرشیرین گفت: با پایان یافتن کار برداشت گندم از مزارع کشاورزی این شهرستان در مجموع 9 هزار و 500 تن از این محصول برداشت شد.

مراد محمودیان فر در گفتگو با الوند خبر، اظهار داشت: این میزان گندم از سطح 11 هزار و 620 هکتار از مزارع این شهرستان برداشت شد که از مجموع محصول تولید شده هفت هزار و 500 هکتار توسط مراکز از پیش تعیین شده خریدار شد و 2 هزار تن نیز به خود مصرفی کشاورزان می رسد.

 

مدیر جهاد کشاورزی قصرشیرین، سطح زیرکشت گندم آبی در سال زراعی جاری در این شهرستان را یک هزار و 400 هکتار و سطح زیرکشت گندم دیم را نیز هشت هزار و 125 هکتار اعلام کرد و اظهارداشت: در هر هکتار از اراضی دیم 700 کیلوگرم و در هر هکتار مزارع آبی نیز سه تن گندم برداشت داشت.

 

محمودیان با بیان این که امسال تولید گندم در سال زراعی جاری در مقایسه با پارسال 50 درصد کاهش داشته است، علت این امر را کاهش بارندگی، پراکنش نامناسب باران، کاهش سطح زیرکشت به خاطر اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار و باران دیرهنگام برای کشت بیان کرد.

 

وی با بیان این که 25 دستگاه کمباین کار برداشت محصول گندم را در شهرستان بر عهده داشتند، بیان کرد: سه مرکز خرید در این شهرستان گندم مازاد بر مصرف نیاز کشاورزان را خریداری کردند. 

 

وی گفت: پارسال از مجموع 11 هزار و 672 هکتار سطح زیرکشت گندم دیم و آبی در مجموع 20 هزار و 488 تن گندم برداشت شد.

 

براساس آمارهای موجود میزان بارش باران در سال زراعی جاری در شهرستان قصرشیرین جاری 189 میلیمتر بود که در سال زراعی گذشته این میزان 512 میلیمتر به ثبت رسیده است.

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده