آخرین اخبار

9. تير 1396 - 16:45   |   کد مطلب: 299556
استاندار کرمانشاه گفت: بر اساس تصمیم وزارت کشور در ایام اربعین صادرات کشور به بخش عربی عراق از طریق مرز سومار انجام می شود.

به گزارش الوند خبر، به نقل از ایسنا؛ اسدالله رازانی در حاشیه بازدید از بازارچه مرزی سومار در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توسعه بازارچه سومار از اولویت های مدیریت ارشد استان است و با جدیت آن را دنبال می کنیم.

 

استاندار کرمانشاه افزود: بازارچه سومار پس از چند دهه رکود کامل، در دوران دولت تدبیر و امید بازگشایی شد و طی دو سال اخیر رونق بسیاری پیدا کرده است، بگونه ای که تنها در دو ماهه نخست امسال بیش از هشت هزار کامیون کالا از طریق این مرز مبادلاتی به کشور عراق صادر شده که این یک موفقیت بزرگ محسوب می شود.

 

این مقام عالی استان ادامه داد: بنابر تصمیم وزارت کشور در ایام اربعین مرزهای شلمچه، چزابه، خسروی و مهران تنها به عبور زوار اختصاص می یابد و تمامی مبادلات تجاری کشورمان با عراق از طریق بازارچه سومار انجام شود.

 

وی این موقعیت تازه را یک فرصت مناسب برای توسعه مبادلات تجاری استان دانست و گفت: سومار از مزیت ها و قابلیت های کافی برای توسعه تجاری برخوردار است و برنامه های متعددی برای تقویت مبادلات تجاری از طریق این مرز مهم مبادلاتی طرح ریزی شده است.

 

رازانی اظهار کرد: نصب دستگاه ایکس ری یکی از نیازهای اصلی این بازارچه است که باید توسط گمرک انجام شود.
استاندار کرمانشاه عنوان کرد: توسعه راه های دسترسی به بازارچه در دو محور ویژنان و زله زرد با کمک وزارت نفت به عنوان یک اولویت دنبال می شود.

 

رازانی به برنامه ریزی برای عبور زوار در سال های آتی از طریق مرز سومار خبر داد و گفت: در سال های آینده تلاش می کنیم این امکان از طریق مرز سومار فراهم شود. البته در این فاصله زمانی برخی مشکلات این بازارچه همچون تامین آب شرب مناسب برای حجم عظیمی از مسافر را رفع می کنیم.

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2
ایسنا
نماینده