آخرین اخبار

9. تير 1396 - 18:53   |   کد مطلب: 299557
استاندار کرمانشاه گفت امکانات لازم برای میزبانی شایسته از 500 هزار زوار اربعین در مرز خسروی فراهم می شود.

به گزارش الوند خبر، اسدالله رازانی در سفر به شهرستان قصرشیرین و بررسی میدانی وضعیت زیرساخت های مرزهای پرویزخان و خسروی گفت: خوشبختانه با توجه به تحولات مثبت عراق و برقراری امنیت بهتر در مرزهای غربی کشور، امکان عبور زوار اربعین از طریق مرز خسروی فراهم شده است.

 

این مقام عالی استان افزود: ستاد اربعین حسینی موضوع عبور زوار از مرز خسروی را مصوب کرده  و با هماهنگی های صورت گرفته دولت عراق نیز مسئولیت تأمین امنیت زوار اربعین را عهده دار شده است.

 

 وی در ادامه خسروی را یک مرز گمرکی با امکانات مناسب توصیف کرد و گفت: مرز خسروی یک مرز مسافری کاملاً فعال در مرحله اول عبور زوار- تا پیش از ناامنی های چند سال اخیر در عراق- بود و خوشبختانه با سرمایه گذاری های صورت گرفته از امکانات و زیرساخت های مناسبی برخوردار می باشد.

 

رازانی تصریح کرد: کار میزبانی شایسته از زوار اباعبداله الحسین (ع) با توجه به این زیرساخت های مناسب کار چندان دشواری نخواهد بود.

 

وی عنوان کرد: با وجود این امکانات مناسب اولیه، با جدیت به دنبال فراهم کردن زیرساخت ها و بسترهای لازم برای میزبانی شایسته از 500 هزار زوار اربعین هستیم.

 

این مقام عالی استان ادامه داد: تلاش می کنیم امسال یک میزبان شایسته برای زوار اباعبداله الحسین باشیم و خدماتی همسطح با مرز مهران و سایر مرزها به این عزیزان ارایه کنیم و بی گمان با برنامه ریزی های صورت گرفته کیفیت این خدمات در سال های بعد ارتقای بیشتری نیز خواهد یافت.

 

استاندار کرمانشاه افزود: وزارت راه و شهرسازی در زمینه ترمیم آسفالت مسیر خسروی، ایجاد سرویس های بهداشتی و ایجاد گیت های مسافری کمک می کند که روکش آسفالت هم اکنون در حال انجام است.

 

 رازانی ادامه داد: برای پارکینگ خودروهای سواری و اتوبوس ها دو قطعه زمین 80 هکتاری و 30 هکتاری در نظر گرفته شده و در حال آماده سازی است.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز در این بازدید حضور داشت.

 

 

 

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده