آخرین اخبار

15. تير 1396 - 9:26   |   کد مطلب: 299570
نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی از انجام تمهیدات لازم برای تردد زئران اربعین امسال از مرز خسروی خبرداد و گفت:سال ها به دلیل ناامنی در آن سوی مرز از وجود برکت زوار محروم بودیم که امیدواریم امسال با برقراری امنیت در عراق شاهد تحقق این امر باشیم.

به گزارش الوند خبر، به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ فرهاد تجری با اشاره به قطعی شدن بازگشایی مرز خسروی برای زائران اربعین گفت: قرار است مجمع نمایندگان استان کرمانشاه جلسه‌ای با مسئولان ستاد بزرگداشت اربعین حسینی برگزار کرده تا از امسال با تعامل سازنده و همکاری و هماهنگی دستگاه‌های اجرائی برای اعزام زائران اربعین حسینی از مرز خسروی که مرز قدیمی، رسمی و تعریف شده ایران با عراق در کنوانسیون های بین المللی است،اقدام کنیم.

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مرز خسروی، آسان ترین مرز بوده و قابل دسترس است و امیدواریم بتوانیم با توجه به زیرساخت های خوبی که دارد؛از جمله پایانه های مسافربری استاندارد کاری کنیم که هم شان زائران اربعین حفظ  و هم امنیت آن ها تامین شود تا وظیفه خود را نسبت به این راهپیمایی عظیم در جهان اسلام انجام داده باشیم.

عضومجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم استان کرمانشاه آماده اند که طبق سنوات گذشته، خاک پای زائران عتبات عالیات را توتیای چشم خود کنند.

تجری تصریح کرد:مدت ها و چند سالی بود که به  دلیل ناامنی های ایجاد شده از سوی گروهک های تکفیری در عراق، از برکت وجود زوار محروم بودیم که امیدواریم امسال با توجه به برقراری امنیت در عراق با آزادی موصل و پیچیده شدن نسخه تروریست ها، این مهم محقق شود.

وی با بیان اینکه هم امنیت در آن سوی مرز برقرار است و هم در مرز خسروی زیرساخت ها،جاده ها،ترمینال ها و، سرویس های رفاهی برای خدمات دهی به زائران  فراهم است،تاکید کرد:امیدواریم با هماهنگی های درون سیستمی بتوانیم از ظرفیت این مرز برای اعزام زائران استفاده کنیم.

عضوهیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس تاکید کرد: در صورت بازگشایی مرز خسروی و تردد از این مرز هم حجم زائران در نقاط مختلف توزیع می شود و شاهد ازدحام کمتری در مبادی ورودی به عراق هستیم.

تجری افزود: زیرساخت ها و امکانات مرزخسروی برای اعزام زائران به مراتب از دیگر نقاط مرزی کشور فراهم تر است و هرچند که چندسالی است این فرصت از مرز خسروی و قصرشیرین گرفته شد اما امیدواریم که این مهم دوباره محقق شود.

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده