آخرین اخبار

20. تير 1396 - 14:29   |   کد مطلب: 299585
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان‌ کرمانشاه و مسئول كميته بهداشت و درمان ستاد اربعين استان گفت: اورژانس كرمانشاه آمادگي كامل براي تردد زوار در ايام اربعين از مرز خسروي را دارد.

به گزارش الوند خبر، دكتر صائب مدرسي در جلسه آناليز ماموريتهاي پزشكي در محل شبکه بهداتش و درمان قصرشیرین افزود: با توجه به اينكه امسال تردد زوار از مرز خسروي در ايام اربعين را داريم جلسات آناليز يك  ماموريت كه هفته اي يك بار برگزار مي شود در محور كرمانشاه به قصرشيرين برگزار مي شوند.

 

وي گفت:با توجه به اينكه  جمعيت انبوهي در اين ايام از اين مسير تردد مي كنند اين كار  نيازمند اين است كه  تمهيدات لجستيكي و پزشكي انديشيده شود.

 

 مدرسي تصريح كرد:  54 پايگاه جاده اي و   شهري كه شامل  28 پايگاه جاده اي و 36 شهري كه در سطح استان گسترده هستند و 3 دستگاه اتوبوس آموبولانس در مجموع  با 350 تكنيسن عملياتي آمادگي كامل دارند  و يك فروند بالگرد هوانيروز و دو دو فروند بالگرد كمكي هم براي اين ايام  در نظر گرفته شده است .

 

مسول ستاد بهداشت و درمان كميته ستاد  اربعين افزود: همچنين علاوه بر پايگاهاي امدادي اورژانس  40 نقطه از مسير كرمانشاه به خسروي  در پنج محور مواصلاتي شناسايي شده و در اين نقاط  استقرار آموبولانس و تكنسين را داريم.

 

وي در ادامه گفت: كادرهاي بيمارستان و درماني آماده باش كامل را دارند و سه دستگاه موتورلانس  استان كرمانشاه و دو دستگاه كمكي را از استانهاي ديگر مستقر خواهيم كرد  به علاوه اعتبارات لازم براي حوزه بهداشت و درمان بيمارستانها و مراكز درماني  هم پيش بيني شده است.

 

وي خاطر نشان كرد:  حمايتهاي لجستيكي از استانهاي ديگر را خواهيم داشت و از سراسر كشور همچنان كه در سنوات گذشته براي مرز مهران خدمات اورژانسي و بهداشت و درمان صورت گرفته است براي استان كرمانشاه هم پيش بيني شده است.

 

مدرسي در ادامه گفت: در زمان بروز حوادث توصيه داريم  مردم وقتي با حادثه اي برخورد مي كنند راه را براي نيروهاي امدادي باز كنند و در اولين گام با شماره 115 تماس بگيرند و تقاضاي جدي ما بر اين است كه هرگز  مبادرت به انتقال مصدوم را نداشته باشند.

 

سرپرست شبكه بهداشت و درمان قصرشيرين هم در اين جلسه گفت : باتوجه به اينكه قصرشيرين مرز تردد زوار است تمهيدات لازم از سوي  دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه  انجام شده است.

 

دكتر خسرو كريمي افزود: تمام تمهيدات لازم براي بخش بهداشت و درمان در نقطه صفر مرزي خسروي فراهم شده است.

 

وي گفت: بيمارستان  حضرت ابوالفضل العباس شهرستان در آماده باش است و با امكاناتي كه در قصرشيرين داريم در صورت بروز حوادث به زوار عتبات عاليات خدمت رساني در اسرع وقت انجام خواهد شد.

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2