آخرین اخبار

21. تير 1396 - 12:43   |   کد مطلب: 299588
فرمانده ناجا کشور گفت: مردم منطقه مشتاقانه منتظر تردد زوار از مرز خسروی و میزبانی آنها هستند.

به گزارش الوند خبر، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی اظهار داشت: هدف ما از سفر به استان کرمانشاه در درجه اول سرکشی از پاسگاه‌های مرزی و همچنی پایانه مرزی خسروی است.

 

وی افزود: خوشبختانه همکاران بنده آمادگی لازم را در مرز خسروی برای پذیرش زائرین عزیز عتبات عالیات دارند. همچنین طی بازدید از پاسگاههای مرزی دیدیم که عزیزان مرزبانی ما آمادگی لازم را دارند.

فرمانده ناجا گفت: با آمادگی خوبی که بین نیروی انتظامی، ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران وجود دارد، در مرزهای کشور امنیت خوبی برقرار است و امیدواریم این آمادگی ارتقا پیدا کند و کسانی که قصد تعرضی را دارند و دنبال این هستند این آرامش و امنیت مردم را به هم بزنند، حتما به هدفشان نخواهند رسید.

 

هر تحرکی در آنسوی مرزها خنثی می‌شود

وی افزود: چنانچه این افراد تحرکاتی هم داشته باشند، در آن سوی مرز خنثی شده و مشکل خاصی از این نظر نداریم.

سردار اشتری  گفت: نیروهای مرزی ما از آمادگی کامل برخوردار بوده و آمادگی هرگونه جانفشانی را برای حفظ آرامش مردم دارند و امیدواریم بسترهای لازم هم ایجاد شود و تمهیدات لازم اندیشیده شده و آمادگی خود را ارتقا دهیم

وی تصریح کرد: با توجه به تعداد بالای مشتاقان زیارت کربلای معلی در ایام اربعین، تصمیم گرفته شد مرز خسروی نیز به سه مرز اصلی زمینی ایران برای تردد به کشور عراق اضافه شود.

 

شرایط و امکانات لازم برای پذیرش زائران اربعین در خسروی فراهم است

اشتری از فراهم بودن تمامی امکانات و زیرساخت‌های لازم در پایانه مرزی خسروی خبر داد و گفت: مرزهای غربی و شهرهای مجاور آنها شرایط لازم را برای پذیرش زوار اربعین آماده کرده اند، نیروی انتظامی نیز آمادگی کامل برای پذیرش زوار در ایام محرم و اربعین را دارد.

این مقام ارشد ناجا خاطرنشان کرد: مذاکراتی با طرف عراقی جهت تردد زائران صورت گرفته است که امیدواریم آنها نیز آمادگی لازم را برای امور مربوط به مراسم اربعین و پذیرش زوار داشته باشند.

سردار اشتری افزود: مردم ساکن در مسیر عتبات عالیات از مشتاقان ابا عبدالله الحسین(ع) هستند، در سال های اخیر نیز زیر ساخت ها پیشرفت خوبی داشته اند و جاده و مکان های مناسبی در طول مسیر ایجاد شده است.

 

وی با اشاره به اینکه تلاش ها بر این است که تمام شرایط برای عبور امن و آسان زائران و مسافران از خسروی فراهم شود، یادآور شد: نیروی انتظامی، ارتش و سپاه آمادگی دفاع از مرزها را دارند.

گیت های لازم و موقت برای تردد زائرین در خسروی ایجاد می‌شود

فرمانده ناجا ادامه داد: ظرفیت ها در زمینه گیت ها باید افزایش یابد، لذا مسئولان پایانه مرزی و فرمانداری باید بستر مناسب را فراهم کنند، همچنین پلیس مهاجرت و اتباع ناجا نیز خدمات لازم به منظور ایجاد گیت های لازم و موقت را انجام خواهند داد.

سردار اشتری در پایان تاکید کرد: شرایط امنیتی مناسب در کشور و جداره مرزها وجود دارد و هیچ نگرانی امنیتی احساس نمی شود، با این حال باید هنگ ها و پاسگاه ها بیش از پیش تقویت شود.

 

تامین امنیت جاده‌های کشور برای تردد زائران اربعین

وی در خصوص تامین امنیت راه ها و محورهای تردد زائرین نیز در مسیرهای داخل کشور نیز  گفت: آمادگی لازم هم سال های گذشته بوده، هم امسال هست و در مرز خسروی هم گزارشی را که فرماندار محترم ارائه کردند، حاکی از آمادگی مسئولین مربوطه در استان و مردم عزیز است.

اشتری ادامه داد: علی رغم موارد فوق حتما در مسیر راه هم تمهیدات لازم اندیشیده خواهد شد و حتما نیروی انتظامی در آن مقطع حضور بیشتری را در مسیرها و جاده ها خواهد داشت و با همکاری خود مردم و زائرین عزیز، انشالله مشکلی پیش نخواهد آمد.

اقدامات لازم در بحث انسداد مرزها در شرق و غرب کشور انجام شده است

وی گفت: اگر طرف عراقی این آمادگی را اعلام کند ، طرف ایرانی و مسئولین مربوطه آمادگی کامل برای تردد زائرین و عبور آنها از مرز را دارند.

 

فرمانده ناجا کشور یادآور شد: موردی که سال‌های گذشته دنبال شده و امسال نیز در دستور کار نیروی انتظامی است،بحث انسداد مرزها بوده  که در ما در شرق و غرب کشور اقداماتی را انجام داده ایم.

وی از حضور پر رنگ و آمادگی کامل نیروهای ارتش در مرزها خبر داد و گفت: به عقیده من  آمادگی کاملی  در نیروهای مسلح  در مرز  خسروی وجود دارد و امیدواریم بتوانیم سفر خوب و آرامی را برای زائرین عزیز  رقم بزنیم.

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده