آخرین اخبار

21. تير 1396 - 18:05   |   کد مطلب: 299592
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: احیاء پروژه های تعطیل شده سامانه گرمسیری انتقال آب در غرب توسط قرارگاه های سازندگی سپاه در شرایطی بود که به دلیل شرایط امنیتی منطقه هیچ پیمانکاری حاضر به فعالیت نبود.

به گزارش الوند خبر، به نقل از مرصاد؛ سردار محمد علی جعفری ظهر امروز در جریان بازدید از پروژه عظیم سامانه گرمسیری انتقال آب در مناطق مرزی کرمانشاه اظهار داشت: اجرای پروژه سامانه گرمسیری انتقال آب در منطقه غرب کشور توسط قرارگاه سازندگی سپاه بیش از هرچیز مدیون فداکاری های بسیجیان و عزیزان ما در نیروی زمینی سپاه است که امنیت این مناطق به صورت کامل و پایدار برقرار کرده اند.

سردار جعفری گفت: حدود ۸ سال قبل رهبر معظم برای اتمام و به نتیجه رسیدن این پروژه دستوراتی دادند و فرمودند تا از محل صندوق ذخیره ارزی ۸ میلیارد دلار برای این طرح ها اختصاص پیداکند. در حالی که پروژه تقریبا تعطیل شده بود و تاکید رهبر انقلاب بر اتمام پروژه برای انتفاع مردم این منطقه بود.

احیاء پروژه حیاتی سامانه گرمسیری انتقال آب توسط سپاه مرهون امنیت منطقه است

وی افزود: در حالی که به خاطر امنیتی بودن منطقه هیچ پیمانکاری حاضر به انجام پروژه نبود این کار توسط دولت به سپاه پاسداران واگذار شد و برادران ما در قرارگاه های سازندگی خاتم و قرب این کار بزرگ را انجام دادند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به گستردگی پروژه سامانه انتقال آب گرمسیری اظهار داشت: اجرای چند سد از جمله سد ازگله که الان اینجا هستیم و تونل آب رسانی از پاوه تا سرپل ذهاب به طول ۴۹ کیلومتر که به اتمام رسیده و آماده بهره برداری است. از سرپل ذهاب تا استان ایلام هم با تونل های آب رسانی و لوله گذاری تا سال آینده آماده بهره برداری خواهد شد.

سردار جعفری افزود: این پروژه عظیم به شدت برای پایدار کردن امنیت در منطقه مفید بوده و مردم و کشاورزان مرز نشین و محروم این منطقه از ان بهره مند شوند. برای سرمایه گذاری های بعدی، آموزش و توانمند سازی نیروهای جوان در این منطقه برای ساختن منطقه ای امن و خرم و آباد سپاه آماده است.

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2