آخرین اخبار

22. تير 1396 - 1:28   |   کد مطلب: 299593
فرماندار قصرشیرین گفت: مرز خسروی از نظر زیرساخت تکمیل شده است و پیش بینی می شود در ایام اربعین بیش از 400 هزار نفر از این مرز عازم کشور عراق شوند.

به گزارش الوند خبر، فرامرز اکبری در حاشیه بازدید فرمانده ناجا از پایانه مرزی خسروی اظهار داشت: خسروی از دیرباز مرز رسمی میان ایران و عراق بوده است، اما طی چند سال گذشته به دلیل انجام عملیات های تروریستی در آن سوی مرزها، این مرز بر روی زوار عتبات عالیات بسته شد.

 

وی با بیان اینکه خبر بازسازی مرز خسروی مردم منطقه را خوشحال کرده است، افزود: بر اساس تصویب شورای عالی امنیت ملی این مرز امسال میزبان زوار اربعین خواهد بود.

 

فرماندار قصرشیرین مرز خسروی را بزرگترین پایانه مرزی خاورمیانه عنوان کرد و گفت: خسروی تا بغداد 170 کیلومتر فاصله دارد و نزدیکترین نقطه به کربلا و بغداد محسوب می شود، فاصله مرز خسروی تا مرکز استان نیز 200 کیلومتر است که جاده ای امن و مطمئن این ارتباط را برقرار می کند.

 

اکبری با بیان اینکه مرز خسروی از نظر زیرساخت تکمیل شده است، افزود: پیش بینی می شود در ایام اربعین بیش از 400 هزار نفر از این مرز عازم کشور عراق شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان قصرشیرین پارکینگ های مناسبی با ظرفیت 50 هزار دستگاه برای خودروهای شخصی فراهم شده است و زائران، مسیر قصرشیرین تا مرز خسروی را با وسایل حمل و نقل عمومی جابجا می شوند.

 

این مقام مسئول گفت: ارتش در نزدیکی مرز خسروی پارکینگی برای توقف اتوبوس ها ایجاد کرده است، همچنین تاکنون هشت استان به منظور ایجاد موکب های خدمات دهی به زائران در طول مرز خسروی اعلام آمادگی کرده اند.

 

اکبری ادامه داد: بر اساس تصویت کمیته تغذیه ستاد اربعین استان، پیش بینی می شود در هر وعده بیش از 100 هزار نفر اطعام داده شوند، مدارس منطقه نیز به منظور اسکان زوار در این ایام تعطیل خواهند شد.

 

وی در پایان تأکید کرد: شرایط امنیتی مطلوبی در مرزهای غربی کشور برقرار است و هنگ های مرزی بی وقفه طول مرز را رصد می کنند.

 

 

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2