آخرین اخبار

26. تير 1396 - 23:00   |   کد مطلب: 299605
مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان كرمانشاه عنوان کرد/
46 هزار شغل سهم استان کرمانشاه از طرح ملی اشتغال
مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان كرمانشاه گفت: طرح ملی اشتغال فراگير كه به تصويب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و شورای عالی اشتغال كشور رسيده است چشم انداز ايجاد 970 هزار شغل را در كل كشور دارد كه سهم استان كرمانشاه از آن بيش از 46 هزار شغل است.

به گزارش الوند خبر، داود یاوری در جلسه کارگروه اشتغال قصرشیرین گفت: سهم استان كرمانشاه از برنامه های اشتغالزایی دولت تدبير و اميد بسيار چمشگير است.

 

وی افزود: مردم استان كرمانشاه در انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوری حضوری حداكثری داشتند و در اين دوره رای قاطع به تدبير و اميد دادند لذا دولت هم سهم اشتغل اين استان را از ديگر استانها بيشتر كرده است.

 

وی گفت: طرح ملی اشتغال فراگير كه به تصويب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و شورای عالی اشتغال كشور رسيده است چشم انداز ايجاد 970 هزار شغل را در كل كشور دارد كه سهم استان كرمانشاه از آن بيش از 46 هزار شغل است.

 

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان كرمانشاه گفت: بيشترين سهم اعتبارات و هم چنين مشوق ها بيمه كارفرماو طرح كارورزی به اين استان داده شده است.

 

وی افزود: سهم استان كرمانشاه برای توزيع مشوقهای اشتغال زا در سال 96 حدود 5 درصد است كه بيشتر از تمامی استانهای كشور است.

 

یاوری تصریح کرد: اعتبارات اين طرح ملی اشتغال و سهم استان ما توسط سازمان برنامه ريزی و بودجه كشور به استان ها ابلاغ خواهد شد.

 

دبير كارگروه اشتغال و سرمايه گذاری استان كرمانشاه تصريح كرد: برنامه اشتغال فراگير ، كارورزی و مهارت آموزی در محيط كار مربوط به همه دستگاههای اجرایی و در بخشهای مختلف كشاورزی، صنعت و معدن ، گردشگری، حمل و نقل، فن آوری اطلاعات ، سلامت ، فرهنگی هنری، خدمات شهری و ديگر بخش هاست.

 

وی با بيان اينكه اطلاع رسانی از اين طرح اشتغالزایی دولت متاسفانه به خوبی صورت نگرفته افزود: دستگاهای اجرايی بايد اهميت اين طرح را برای كارفرمايان و كارگاهای توليدی كوچك و بزرگ را داشته باشند.

 

ياوری با بيان اينكه بايد آسان ترين راه را برای سرمايه گذاران و كارفرمايان ايجاد كنيم گفت: يكی از مزايای اين طرح زمينه سازی مناسب برای كارفرما و افراد جويای كار با قوانين آسان تر است.

 

وی گفت: در جلسه كارگروه اشتغال استان 24 ظرفيت و پتانسيل برای قصرشيرين در نظر گرفته شده است كه تجارت،  عتبات عاليات و كشاورزی اولويتهای نخست آن هستند.

 

 

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2
ایسنا
نماینده