آخرین اخبار

11. آذر 1396 - 10:03   |   کد مطلب: 300055
فرماندار قصرشیرین، تسهیلات در نظر گرفته برای احداث واحدهای مسکونی تخریب شده در جریان زلزله اخیر را در مناطق روستایی 30 و در مناطق شهری 40 میلیون تومان اعلام کرد.

به گزارش الوند خبر، فرامرز اکبری در جریان بازدید محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از روستای زلزله زده شیرین آب قصرشیرین، با ارائه گزارشی، تسهیلات در نظر گرفته برای ساخت واحدهای مسکونی زلزله اخیر را کافی نداست و گفت: این تسهیلات جوابگوی نیازهای واقعی مردم نیست.

 

وی اظهارداشت: باید شرایطی فراهم شود تا واحدهای مسکونی تخریب شده در مناطق شهری و روستایی در کمترین زمان ممکن احداث شود تا مشکلات زلزله زدگان به حداقل برسد.

 

وی بیان کرد: در جریان زلزله اخیر به واحدهای مسکونی، تجاری و اداری قصرشیرین آسیب جدی وارد شد و نیاز است با تخصیص اعتبار کافی نسبت به بازسازی آنها اقدام کرد.

 

فرماندار قصرشیرین، بازگشایی مرز پرویزخان و از سرگیری دوباره روند صادرات و واردات کالا، تراتزیت سوخت از این مرز رسمی، بازگشایی مرز خسروی برای اعزام کاروان های زائران حسینی و تصویب نهایی طرح منطقه آزاد تجاری را از مطالبه های جدی مردم و مسئولان ذکر کرد.

 

اکبری بیان کرد: به علت بسته شدن مرز رسمی پرویزخان که ناشی از اختلاف مسئولان اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق است، کوله بران زیادی که نسبت به واردات کالا اقدام می کردند، اکنون بیکار شده اند و از نظر معیشتی با مشکلات عدیده ای مواجه شدند.

 

وی ادامه داد: بسته شدن مرز پروزخان قصرشیرین به بحث اشتغال جوانان، آسیب جدی وارد کرده و جا دارد مسئولان با رایزنی و پیگیری مستمر با حکومت مرکزی عراق، نسبت به بازگشایی دوباره این مرز رسمی تلاش و اهتمام بیشتری داشته باشند.

 

فرماندار قصرشیرین گفت: مرز خسروی با در اختیار داشتن بزرگترین پایانه مسافری در خاورمیانه، جایگزینی مناسب به برای تردد کاروانی زائران به عتبات عالیات است و مسیر منذریه در ان سوی مرز تا بغداد از نظر امنیتی، هیچ گونه مشکلی ندارد.

 

اکبری اضافه کرد: برای بهبود وضعیت اشتغال، نیاز است مسئولان در قانون بودجه 96 و همچنین تا چهار و پنج سال آینده نیز، اعتبار خاصی برای قصرشیرین در نظر بگیرند تا مشکلات موجود در این بخش رفع شود.

 

وی گفت: هنور آثار و تبعات منفی هشت سال جنگ تحمیلی در قصرشیرین پابرجاست و اکنون 30 روستای این شهرستان هنوز بازسازی نشده است.

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2