آخرین اخبار

24. دى 1396 - 22:13   |   کد مطلب: 300136
معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی استان کرمانشاه:
24 میلیارد ریال برآورد اولیه خسارت ها در حوزه دام و طیور داشتیم
معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی استان کرمانشاه گفت: با بررسی های صورت گرفته، 24 میلیارد ریال برآورد اولیه خسارت ها در حوزه دام و طیور بود که با تامین ردیف اعتبار از طریق صندوق بیمه استان کرمانشاه، به حساب خسارت دیدگان واریز شد.

به گزارش الوند خبر، فرشاد صادقی در همایش روسای 51 شعب بانک کشاورزی استان کرمانشاه در قصرشیرین اظهار داشت: بعد از وقوع زلزله 21 آبان، 17 گروه متشکل از کارشناسان بیمه، به مناطق زلزله زده اعزام شدند تا کار برآوردهای اولیه خسارت را انجام دهند.

 

وی اظهار کرد: با بررسی های صورت گرفته، 24 میلیارد ریال برآورد اولیه خسارت ها بود که با تامین ردیف اعتبار از طریق صندوق بیمه استان کرمانشاه، به حساب خسارت دیدگان واریز شد.

 

وی گفت: هم اکنون در حوزه دام طیور و زراعت، هیچ گونه مطالبه ای از سوی مردم به بانک کشاورزی وجود ندارد.

 

وی اضافه کرد: همچنین با توجه به وقوع زلزله، مشکلات خشکسالی، وضعیت جوی و عقت افتادن زمان کشت از سوی کشاورزان مناطق زلزله زده و کاهش میانگین بارش ها در حوزه شهرستان های غربی، با درخواست سازمان جهاد کشاورزی و موافقت صندوق بیمه، مهلت بیمه محصولات زراعی نیز تا پایان دی تمدید شد.

 

وی گفت: براین اساس، کشاورزان در قالب بیمه پایه می توانند با پرداخت کمترین میزان حق بیمه، پوشش بزرگ ترین خسارت ها را انجام دهند.

 

معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی استان کرمانشاه افزود: برای بیمه محصولات کشاورزی، 20 درصد توسط کشاورزان و 80 درصد بقیه را دولت پرداخت می کند که این پرداختی نیز براساس استعداد منطقه تعریف شده است.

 

صادقی افزود: در سال زراعی جاری تاکنون 126 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کرمانشاه، زیرپوشش بیمه قرار گرفته است.

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده