آخرین اخبار

27. دى 1396 - 22:44   |   کد مطلب: 300143
فرماندار قصرشیرین با اشاره به خسارت‌های وارد شده در زلزله ۲۱ آبان ماه امسال در قصرشیرین گفت: اسکان موقت زلزله‌زدگان این شهرستان در حال اتمام است.

 فرامرز اکبری در گفتگو با الوند خبر، با اشاره به وقوع زلزله 21 دی ماه در سومار اظهار داشت: از زلزله 21 آبان تا 21 دی ماه بیش از 1500 پس‌لرزه در استان رخ داد که براساس گفته کارشناسان بیش از 100 مورد آن زلزله و مابقی پس‌لرزه بوده است.

 

وی با بیان اینکه اسکان موقت در قصرشیرین درحال اتمام است عنوان کرد: بنیاد مسکن تهران معین این شهرستان است و کار در روستاها روال عادی را طی می‌کند به طوری که آواربرداری انجام شده و فونداسیون بخش زیادی از واحدها انجام شده است و تلاش می‌شود طی سه تا چهار ماه آینده موضوع مساکین تخریبی دنبال شود.

 

اکبری با اشاره به اینکه بعد از دو ماه از حادثه زلزله 21 دی ماه در سومار زلزله‌ای در ساعت 10:21 با شدت 5.6 ریشتر در عمق هشت کیلومتری رخ داد گفت: تاکنون بیش از 200 پس‌لرزه بعد از این زلزله رخ داده است و حداقل روزانه 10 تا 15 پس‌لرزه رخ می‌دهد اما خوشبختانه زلزله اصلی خسارت زیادی در برنداشت.

 

وی با بیان اینکه بعد از زلزله 5.6 ریشتری سومار آسیب‌هایی به اماکن دولتی و مساکن مردم وارد شده است گفت: این آسیب‌ها در حد ترک‌خوردگی بوده و تخریب کامل رخ نداده است و تلفات جانی به دنبال نداشت.

 

فرماندار قصرشیرین با اشاره به اینکه بنیاد مسکن منطقه سومار را بعد از زلزله به طور کامل بررسی کرده است افزود: در همان روز وقوع زلزله 50 تخته و در دو روز گذشته نیز 140 تخته چادر بین مردم توزیع شد و ارائه خدمات توسط هلال‌احمر همچنان ادامه دارد.

 

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده