آخرین اخبار

9. بهمن 1396 - 22:54   |   کد مطلب: 300172
امام جمعه قصرشیرین با بیان اینکه هنر و شعر زبان مشترک همه دنیا است افزود؛ بهترین مفاهیم در قالب عرفان و شعر بیان می‌شود.

به گزارش الوند خبر، حجت الاسلام ملکی در جشنواره منطقه ای شعر کردی که در تالار غدیر این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه هنر و شعر زبان مشترک همه دنیا است افزود؛ بهترین مفاهیم در قالب عرفان و شعر بیان می‌شود.

 

وی افزود: با استفاده از ظرافت شعر می‌توان حماسه های بزرگ کشور همچون دفاع مقدس را به همه مردم جهان توصیف کرد تا بتوانند آن شرایط را درک کنند.

 

وی با اشاره به تاثیر گذاری زبان شعر افزود: شاعران برجسته گاهی ساعت ها سخنرانی را با چند بیت شعر به مخاطبان خود بیان میکنند.

 

افزود: شاعران در دفاع مقدس با قرائت اشعار و سروده های خود در تشویق و ترغیب حضور مردم در جنگ و همچنین دادن روحیه امید در مردم نقش مهمی ایفا کردند.

 

امام جمعه قصرشیرین با بیان اینکه نظام اسلامی ایران پرچم آزادی را در سراسر جهان برافراشته است افزود: شعرای ایران در جامعه اسلامی و انسانی بسیار تاثیرگذار هستند و نیاز است در راستای تقویت دینی و این نظام مقدس تلاش کنند.

 

ملکی تاکید کرد: نظام اسلامی ما نظام شهادت است و برگزاری چنین گردهمایی ها و آیین هایی نیز مرهون حضور شهیدان والامقام است.

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2