آخرین اخبار

16. بهمن 1396 - 8:23   |   کد مطلب: 300190
بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور کاهش آلام و مشکلات هموطنان آسیب دیده از زلزله به صورت خودجوش اقدام به پرداخت ۲ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ۵۰ ميليون ريالي در مناطق زلزله زده نموده است.

به گزارش الوند خبر، به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرایران، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران با اعلام اين خبر گفت: اعطاي تسهيلات قرض الحسنه به زلزله زدگان کرمانشاه از ۵ دي ماه هم زمان با روز مقابله با زلزله شروع شده است و مردم شهرستان هاي زلزله زده سرپل ذهاب، قصرشيرين، ثلاث باباجاني و گيلانغرب مي توانند با اخذ معرفي نامه از ستاد مديريت بحران مستقر در فرمانداري هاي اين شهرستان ها به شعب بانک مراجعه و در كمترين زمان ممكن اين تسهيلات را دريافت كنند.

 

مرتضی اکبری افزود: این بانک همچنین، در راستاي مسئوليت هاي اجتماعي خود در حوزه سلامت، بهداشت و درمان به منظور بهبود شاخص هاي بهداشتي در مناطق زلزله زده غرب کشور، به مشارکت در بازسازي سه خانه بهداشت روستايي در استان كرمانشاه اقدام كرد و تفاهم نامه ساخت ۳ خانه بهداشت توسط بانك قرض الحسنه مهر ايران از ۶۲ خانه بهداشت تعهدي خيرين حوزه سلامت، در جريان سفر قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي امضاء شد و ساخت خانه هاي بهداشت كركهرگ، چمن گلين، سيد احمد به مرحله عملياتي رسيده است.

 

وی گفت: ساخت فضاهای علمی و احداث مدارس در مناطق آسیب ديده از زلزله استان کرمانشاه از ديگر نيازهاي اساسي بوده که براين اساس، بانک قرض الحسنه مهرايران، با رويکرد حمايت از تحصيل دانش آموزان مناطق آسيب ديده اين استان در بازسازي مدارس روستايي اين مناطق نيز مشاركت كرد.

 

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران اظهارداشت: در این راستا، سه مدرسه در روستاهای مناطق زلزله زده اين استان با مشارکت مالي بانک قرض الحسنه مهر ايران احداث و بازسازي مي شود. در اين خصوص نيز با استانداري و سازمان بازسازي مدارس آموزش و پرورش استان هماهنگي هاي لازم صورت گرفته و در چند روز آتي با طراحي نقشه ساختمان، پيمانکار آن نيز انتخاب و عمليات ساخت اين مدارس نيز آغاز خواهد شد.

 

شایان ذکر است، برای ساخت هریک از مدارس و خانه های بهداشت يک ميليارد و پانصد ميليون ريال و جمعاً ۹ ميليارد ريال هزينه خواهد شد.

 

بر مبنای این گزارش، طبق مصوبه ستاد مدیریت بحران استانداري، ۹ شهرستان استان کرمانشاه مشمول امهال (تنفس) شده اند که با محاسبات انجام شده تعداد ۲۰ هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه به مبلغ ۱۱۰۰ ميليارد ريال در اين رديف قرار خواهند گرفت .امهال تسهيلات با تأييد ستاد مديريت بحران شهرستان هاي زلزله زده و به مدت ۲ سال صورت گرفته است.

 

 

 

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2