آخرین اخبار

24. بهمن 1396 - 22:32   |   کد مطلب: 300218
رئیس شبکه دامپزشکی قصرشیرین از مایه‌کوبی رایگان 80 هزار راس دام علیه تب‌برفکی در این شهرستان خبر داد.

شهریار پاکباز در گفتگو با الوند خبر، اظهار داشت: از زمان شروع فاز جدید واکسیناسیون تب‌برفکی جمعیت دامی تاکنون حدود ۸۰ هزار راس دام سبک در شهرستان قصرشیرین برعلیه این بیماری با استفاده از توان دولتی به صورت کاملا رایگان مایه‌کوبی شده‌اند و تا پایان بهمن‌ماه جاری نیز این فاز به پایان می‌رسد.

 

وی همچنین از ارائه خدمات رایگان شبکه دامپزشکی قصرشیرین به عشایر مستقر در منطقه و روستاهای تابعه شهرستان طی دهه مبارک فجر خبر داد و افزود: در برخی مناطق روستایی و عشایری، خدماتی شامل معاینه، تشخیص و درمان بیماری‌های دام و طیور و همچنین سم‌پاشی جایگاه‌های نگهداری دام به صورت رایگان انجام شد.

 

رئیس شبکه دامپزشکی قصرشیرین با اشاره به اعزام اکیپ‌های دامپزشکی به مناطق روستایی و عشایری، گفت: با توجه به وضعیت ویژه روستا‌های شهرستان قصر‌شیرین بر اثر زلزله دچار تخریب و خسارت جدی شده‌اند این اکیپ‌ها با همت و توان مضاعف درحوزه ارتقای سلامت دام و طیور اقدامات خودر ابه انجام می‌رسانند.

 

پاکباز بیان کرد: یکی دیگر از اهداف اعزام اکیپ‌های دامپزشکی در ایام دهه فجر علاوه بر حفظ  و حراست سرمایه‌های دامی و ارائه مشاوره‌های بهداشتی، بازدید میدانی و بررسی مشکلات دامداران مناطق محروم و انعکاس آن به مسؤولان به منظور رفع آنها است.

 

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده