آخرین اخبار

4. فروردين 1397 - 11:52   |   کد مطلب: 300322
شهرستان قصرشیرین با دارا بودن جاذبه‌های گردشگری گوناگون میزبان میهمانان و مسافران نوروزی از سراسر کشور است.

سیروس ادیب در گفتگو با الوند خبر، اظهار داشت: شهرستان قصرشیرین هر ساله در ایام نوروز به واسطه آب و هوای مطبوع و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی خود میزبان گردشگران بسیاری از سراسر کشور است.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قصرشیرین افزود: در چهار روز اول نوروز امسال میزبان بیش از هفت هزار مسافر و میهمان نوروزی بوده ایم. 

 

وی افزود: در شهرستان قصرشیرین ۱۳ واحد اقامتی شامل هتل، مهمانپذیر و مهمانسرا داریم که تنها سه واحد از این تعداد در طول سال فعال هستند، اما در ایام نوروز همه‌ی آن‌ها برای پذیرایی از میهمانان نوروزی فعال می‌شوند. 

 

وی با اشاره به اینکه ۱۰۸ کلاس درس با ظرفیت اسکان هزار و ۵۰۰ نفر میهمان نوروزی تجهیز شده اند، خاطرنشان کرد: با این وجود به دلیل آب و هوای بسیار مطبوع قصرشیرین در این فصل از سال بیشتر میهمانان نوروزی با برپایی چادر شب را در چادر‌های خود می‌گذرانند. 

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قصرشیرین همچنین از برپایی دهکده عشایری در ورودی شهر قصرشیرین خبرداد و گفت: یازده سیاه چادر عشایری را در ورودی شهر برپا کرده ایم که در آن‌ها صنایع دستی، سوغات و آش‌ها و شیرینی‌های محلی عرضه می‌شود. 

 

ادیب اجرای برنامه‌های آئینی و سنتی، موسیقی محلی و جشن را از دیگر برنامه‌های این دهکده عشایری عنوان کرد و افزود: برای اینکه گردشگران بتوانند با سهولت جاذبه‌های گردشگری را پیدا کنند در مسیر این جاذبه‌ها تابلو‌های راهنمای گردشگر جدیدی نصب شده است. 

 

وی عمارت تاریخی خسرو، کاروانسرای شاه عباسی، چهارقاپی، بازارچه کاروانسرا، نخلستان‌ها و پهنه گردشگری الوند از جمله جاذبه‌های گردشگری قصرشیرین معرفی کرد.

 

وی یادآور شد: نوروز سال گذشته بیش از ۱۱۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری قصرشیرین بازدید داشته اند

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
http://www.yjc.ir/fa/services/2
ایسنا
نماینده