آخرین اخبار

15. خرداد 1393 - 2:57   |   کد مطلب: 204708
 به گزارش الوند خبر؛ چندماه پیش پس از توافق برای حضور نجفی مهر در پشت میز مدیریت شهرداری قصرشیرین ، ایشان از تاریخ 4 آذرماه سال گذشته رسماً به عنوان شهردار شهر قصرشیرین کار خود را آغاز کرد. و از حق نگذریم هر چند رشته تحصیلی اش مرتبط نبود ولی با توجه به اینکه فردی پر تلاش بود در مدت کوتاه مدیریتش هم از تعامل بالایی برخوردار بوده و هم بعد از چندین سال باعث ایجاد حرکت و پویایی خاصی در شهر شده بود.

 
خبرنگاران الوند خبر پس از مشاهده این جنب و جوش و پویایی در شهرداری و سطح شهرستان به رسم ادب مطلبی را با عنوان « شهرداری قصرشیرین با تب و تاب خاصی فعالیت های خود را از سرگرفته است» منتشر نمود و در آن به اقدامات ارزنده صورت گرفته اشاره نمودند اما متاسفانه پس از چند ماه اقدامات قابل توجه شهردار جای خود را به بیلبردها و بنرهای تبلیغاتی نصب شده در سطح شهر داد.

 
هدف ما در اینجا زیر سوال بردن کسی و یا خدای ناکرده تخریب کسی یا شخصیتی نیست ولی می خواهیم بگویم حق مردم شریف و شهید پرور قصرشیرین چیزی فراتر از تبلیغات وسیع و گسترده است. دست همه شما هم درد نکنه ،خدا قوت. ولی فکر نمی کنید در چند ماهه گذشته تبلیغات شهرداری بیشتر از کارایی شهرداریه؟ 

 
 شاید شهرداری و شورای شهر در این مدت چند ماهه اخیر فعالیت خود را در ساماندهی پاکینگ های واگذار شده به شهرداری متمرکز کرده باشند اما به هر حال نباید این حرکتی را که در مسیر رفع مشکلات شهرستان شروع کرده بودند را اینگونه رها می کردند.

 
بااین وجود جو آرامی بر شهرداری و اعضای شورا حاکم بود و ظاهرا با تعامل بسیار زیادی که در بین آنان وجود داشت، از سوی مسئولین استانی بنا شده بود که اعضای شورای قصرشیرین را به عنوان شورای نمونه استان معرفی کنند اما متاسفانه با استعفای ناگهانی شهردار نه تنها شورا بلکه جو کل شهرستان کاملا متشنج شد.  
 
 
نجفی مهر دلیل استعفای خود را سهم خواهی برخی ادارات از پارکینگ تازه تاسیس تانکر های سوخت رسان و همچنین اختلاف خود با اعضای شورای عنوان کرده است.

 
موضوع سهم خواهی ادارات بی شک با تدبیر و مدیریت فرماندار حل می شد. هر چند که نحوه عملکرد ادارات مذکور بسیار نادرست و غیر معقول بوده است چرا که این درآمد حاصله از پارکینگ می تواند با نظارت دستگاه های مربوطه در سطح شهرستان و آبادانی شهر خرج شود و مطمئنا سود آن نیز به مردم و همین ادارت برخواهد گشت و آنان نیز به جای پارکینگ میتوانستند درخواست درصدی اندک از دریای درآمد بازارچه پرویزخان نمایند.

 
و اما در خصوص اختلاف بین اعضای شورا و شهردار شایعه‌های زیادی در سطح شهر انتشار یافته است و باید یادآور کنیم که نظارت بر عملکرد شهرداری جز وظایف یکایک اعضای شوراست، اما در خیلی از مسائل دغدغه‌های به وجود آمده اعضای شورا با شهردار با گفت‌وگوی دوستانه و نامه‌ نگاری در همان خانواده شورای شهر و شهرداری قابل حل است و نیازی به کشیدن به افکار عمومی و رسانه‌ها و دادن استعفای ناگهانی نیست.

 
اما آنچه که بیش از همه چیز در این خصوص رخ عرضه می کند این است که علاقه مفرط بعضی از مردم این شهر به حاشیه و هیجانات کاذب یا صادق آن، در شعله ور شدن آتش شایعات و گسترش تفسیرهای متناقض و در نتیجه در بازتاب غلو شده ی این تعارض ساده ، بی تاثیر نبوده است و حتی روز گذشته نیز متاسفانه برخی افراد سودجو، چند تن از مردم شهرستان را اجیر کردند که در مقابل دفتر شورا نسبت به اتفاقات اخیر به اختلاف و جنجال بپردازند و جو شهرستان را به تنش بکشانند.
 
  
آیا سطح تعارض بوجود آمده بین پنج عضو شورای شهر قصرشیرین و شهردار این شهرستان از حد معینی بالاتر رفته بود که نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی مجبور شد برای کنترل آن جلسه آشتی کنان تشکیل دهند و مراسم داغ روبوسی راه بیاندازد ؟

 
تعارض تا وقتی که شخصی نشده و به رفتار نسنجیده و مخرب و غیرمسئولانه منجر نشود موضوعی ساده است و به هیچ عنوان به جلسات آشتی کنان و امر و نهی های بالادستی نیاز ندارد. 

 
اکنون متاسفانه این تعارضات و اختلافات به حدی رسیده که استیضاح شهردار توسط شورا کلید خورده است و باید دید که پشت پرده این جنجالات چه چیزی است. به هر حال اختلاف نظر بین شورا با شهرداری‌ها از ابهت هر دو می‌کاهد و باید به هر صورت حتی اگر با استیضاح شهردار و جایگزینی آن نیز شده به این اختلافات پایان دهند.
 
 
 نمی‌خواهیم کسی را زیر سوال ببریم اما باید با تعامل سازنده کارها را پیش ببرید. این‌که چند نفر یک باند را تشکیل دهند و چند نفر یک باند دیگر را و به مسایل سیاسی در شورا بپردازید، ظلم به مردم است. مردم شما را برای خدمتگزاری انتخاب کرده‌اند؛ نگذارید فرصت هدر برود.

 
و در پایان تاکید می کنیم که اعضای شورا و شهردار تمرکز خود را برای آبادانی ورشد توسعه شهرستان و اشتغال جوانان صرف کنند نه اینک وارد بازهای پوچ سیاسی که غیر از تفرقه و باز دارنده اهداف چیزی عاید مردم نمیشود. سیاست خوب است به شرطی که عین دیانت باشد و اگر غیر از این باشد سیاسی کاری و سیاسی بازی نوعی ظلم به مردم است.
 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده