آخرین اخبار

5. تير 1396 - 10:19   |   کد مطلب: 299552
مردم شهرستان قصرشیرین با وحدتی مثال زدنی به شکرانه این عید بزرگ شانه به شانه هم در برابر معبود به نماز ایستادند و در قیام و رکود و سجودی مشترک ندای لاشریک لک لبیک سر دادند.

به گزارش الوند خبر، یک ماه گذشت و امسال هم ماه خوب بندگی خدا، رمضان به سر آمد و بسیاری از مسلمانان روزه دار با اطاعات از دین مبین اسلام و دستور حضرت حق روزه گرفتند و در محضر حق حضور یافتند و بر خوان بیکران رحمت الهی مشتاقانه از فجر صادق تا غروب آفتاب لب به آشامیدنی و نوشیدنی نزدند.

 

عید سعید فطر، تنها عیدی برای پایان بخشیدن به نخوردن و نیاشامیدن نیست، روزی بزرگ برای همه کسانی که بر نفس لجام گسیخته خود عنان مهار زدند و توانستند در قبال حق و باطل، حق را برگزینند.

 

چشم ها را از محرمات فرو بستند، قلب ها را از کینه و حسد و طمع پاک کردند، زبان به دروغ و دشنام و نا فرمانی نراندن، دست به مال دیگری دراز نکردند و قدم از قدم برای اطاعت از شیطان برنداشتند.

 

عید بزرگ سعید فطر، عیدی برای همه انسان هایی است که با حضور در ضیافت الله لحظات دل انگیز اذان سحر به نماز ایستادند و لحظه افطار دست به دعا شکر خدا نمودند و برای سلامتی و عافیت و عاقبت به خیری هم دعا کردند.

 

عید سعید فطر، عید همه کسانی است که با تمام وجود بندگی در برابر معبود را امتحان کردند و چشیدن از شهد گورای خوب بودند، پاک بودند و تطهیر در زلال معرفت ناب الهی را سی روزه تکرار کردند.

 

عید سعید فطر عیدی بزرگ برای همه مسلمانان است که همچون فقرا طعم گرسنگی و سختی تشنگی را چشیدند و با چشم فرو بستن از همه لذت های دنیوی قرآن بر سر گرفتند و ذکر بر لبان خشکیده خود بهترین لحظات و آسمانی ترین روزهای خوب خدا را تجربه کردند.

 

مردم شهرستان قصرشیرین به شکرانه این عید بزرگ شانه به شانه هم در برابر معبود به نماز می ایستند و در قیام و رکود و سجودی مشترک ندای لاشریک لک لبیک سر می دهند و به فرمان و امر الهی لبیک گویان فرشته ها را در برابر این اطاعت خویش از پروردگار به سجده وا می دارند.

 

عید سعید فطر، عید پاکی و رستن از گناه است، روزهای خوب بودن، مهر ورزیدن، بخشش و اطعام مساکین و فقرات، روزهای خوب صدقه دادن، کمک به هم نوع، افطاری دادن و شریک شدن در خوبی های بی انتها.

 

کاش برای 11 ماه دیگر سال تا رمضان بعدی، همه خوبی های مان را حفظ کنیم و همچنان از دروغ و تهمت و ناروا دیده و زبان و چشم و گوش فرو بندیم، با دیگران هر لحظه همدردی کنیم و بر خوب بودن مان سماجت کنیم و نمازهای مان و لحظات زیبای روحانی قرآن خواندن را باز سر وقت ادا کنیم تا لایق شویم.

 

به راستی برای کسب این لیاقت فطری باید خوب بودن را بارها و بارها تمرین کنیم تا از زلال ناب معرفت الهی سیراب شویم و همچون قطره هایی وامانده از دریا به اقیانوس بزرگ الهی بپیوندیم و ناب شویم.

 

حجت الاسلام حسن دوستیان در گفتگو با الوندخبر اظهار داشت: عید فطر روزی است که ما باید به خود بیائیم و اگر در دلهایمان انگیزه های اختلاف و نقار و نفاق و دوگانگی وجود دارد در دل خود سرکوب کنیم.

 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی قصرشیرین ادامه داد: نهالی را که در طول این یک ماه از فضائل و ملکات پاک انسانی و الهی، در زمین دل خویش غرس کرده ، مواظبت می کنند تا بعد از ماه مبارک از بین نرود بلکه روز به روز بارورتر شود.

 

وی تصریح کرد:عید فطر، تجلی اوج یک ماه بندگی و عبودیت پروردگار متعال و یک ماه سازندگی و وارستگی و معراج انسانی است.

 

وی افزود: عید به معنای عود و بازگشت است و در اعیاد اسلامی به مناسبت اینکه در پرتو اطاعت‏ یک ماه مبارک رمضان و یا انجام فریضه بزرگ حج، صفا و پاکی فطری نخستین به روح و جان باز می‏گردد، و آلودگیهایی که بر خلاف فطرت است، از میان می‏رود، عید گفته شده است پس عید فطر مبارک است برآنانی که با فداکاری ها و ایثارها به هویت و شخصیت اصیل و جایگاه رفیع خود بازگشته است.

 

دوستیان با بیان اینکه ماه رمضان، بهترین فرصت برای تغییر سبک زندگی است، گفت: در این ماه مبارک، فرصتی برای مؤمنین ایجاد شده است تا برنامه زندگی خود را با الگوهای زندگی اسلامی هماهنگ کنند و  با  استفاده از الگوهای صحیح زندگی اسلامی این ماه را نقطه عطفی در زندگی خود قرار دهند.

 

 دوستیان در پایان تاکید کرد: باید بر محوریت ولی فقیه این چشم بیدار نظام اسلامی و مجوز مشروعیت الهی این نظام که همواره با ژرف اندیشی و دیده بانی تیز نقشه های شوم دشمن را شناسائی و تلاش آن ها را بی نتیجه گذاشته حرکت کنیم.

 

به گزارش الوند خبر؛ حجت الاسلام علی ملکی امام جمعه قصرشیرین نیز روز دوشنبه در خطبه های نماز عید سعید فطر با اشاره به ویژگی های قرآنی نظام الهی و مقدس جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: حفظ دین، اجرای احکام اسلامی، مقابله با ظلم و ستم و دفاع از مظلوم از ویژگی های رهبری دینی است.

 

وی اظهار کرد: امروز بزرگترین افتخار ما نفس کشیدن در نظامی است که براساس نظام رسول الله و آیه های قرآن تشکیل شده و به جرات می توان گفت ایران اسلامی امروز بزرگترین چرچم دار دین خدا در جهان محسوب می شود.

 

وی تنها راه عزتمندی دین مقدس اسلام، حفاظت از نظام اسلامی و پیروی از ولایت فقیه و رهبری بیان کرد و افزود: باید عزت خود را در مقابل دشمن حفظ کنیم.

 

امام جمعه قصرشیرین در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اهمیت عید سعید فطر در دین مبین اسلام، گفت: قطع صله رحم، دشمنی با اقوام نزدیک و حتی همسایگان گناه کبیره است و بنابراین روز عید سعید فطر بهترین زمان برای آشتی میان مسلمانان ، انجام صله رحم و نزدیکی قلوب مسلمانان با یکدیگر است.

 

به گزارش الوند خبر نماز عید فطر همزمان با سراسر کشور صبح امروز (دوشنبه پنجم تیر ماه) در خیابان مسجد جامع شهرستان قصرشیرین به امامت حجت الاسلام ملکی امام جمعه شهرستان اقامه شد.

 

مردم روزه‌دار قصرشیرین از همان ساعات اولیه صبح پس از یک ماه عبادت و بندگی در خیابان مسجد جامع شهرستان گرد هم آمدند و با تبریک و شادباش عید سعید فطر به یکدیگر نماز این عید بزرگ را به جای آوردند.

 

امام جمعه قصرشیرین پس از نمازعید به ایراد سخنرانی و خطبه های نماز پرداخت و این عید بزرگ بندگی را به همه مردم روزه‌دار شهرستان تبریک گفت.

 

یکی از برنامه‌هایی که کاملا در نماز عید سعید فطر شهرستان مرزی قصرشیرین به چشم می‌خورد ایجاد نظم و امنیت بالا و قابل تحسین از سوی نهادهای امدادی، نظامی و انتظامی بود که امنیت و آسایش ویژه‌ای را برای نمازگزاران ایجاد کرده بوند.

 

*با قبولی طاعات و عبارت و تبریک عید سعید فطر*

 

 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده