آخرین اخبار

3. شهريور 1392 - 12:13   |   کد مطلب: 54004
مسئولین کم کاری های صورت گرفته را جبران کنند
 به گزارش الوند خبر؛ تأمین مسکن افراد مختلف جامعه همیشه به عنوان یک مسأله مهم و قابل تأمل در رده‌های تصمیم‌ گیری اقتصادی و اجتماعی تلقی می‌شود در این بین،طرح مسکن مهر، یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ ترین سیاست‌های اقتصادی دولت احمدی نژاد برای حل مشکل مسکن مردم بویژه اقشار کم درآمد جامعه بود.
 
مسكن مهر طرحی بود كه در چند سال گذشته با وعده صاحبخانه شدن بیش از یک میلیون خانوار در سراسر كشور سر زبان ها افتاد و بسیاری از طبقات فرودست اجتماعی را به یافتن سرپناه امیدوار کرد.
 
شهرستان قصرشیرین همانند دیگر شهرهای کشور در اوایل کار از این طرح بزرگ جا نمانده و شروع به اقداماتی برای برای اجرای این پروژه و حل مشکل مسکن مردم شهرستان نمود اما متاسفانه به دلیل نبود نظارت های لازم از سوی مدیران و مسئولان مربوطه استانی و شهرستانی در ادامه، این پروژه با پیشرفت تاسف بار مواجه شد.
 
باوجود اینکه چند سالی است بر روی این طرح کار می کنند اما  پیشرفت لاک پشتی آن موجی از نا امیدی را بین مردم بوجود آورد به گونه ای که مردم شهرستان هیچ امیدی به نتیجه رسیدن این پروژه در آینده نزدیک ندارند.
 
 نحوه ساخت و مصالح به کار رفته در این طرح بماند که خود حکایت ها دارد، حتی به گونه ای که یکی از فاز های آن با یک باد نچندان شدید تخریب و تمام سازه های آن بر زمین ریخت که اکنون چند سالیه به صورت متروکه باقی مانده است.
 
این طرح در شهرستان قصرشیرین در چند فاز صورت گرفت که در یک فاز آن زمین به صورت رایگان به مردم واگذار می شد و مبالغی تسهیلات در اختیار آنان قرار می گرفت که چون بیشترین اقدامات برای ساخت و ساز توسط خود مردم صورت گرفت این پروژه با سرعت فیزیکی بسیار بالایی به اتمام رسید اما در فاز دیگر ...    
 
امیدواریم مسئولین، مدیران پروژه ها و تعاونی های مسکن این شهرستان تکانی به خود دهند و کم کاری های صورت گرفته در سال های گذشته را جبران کنند چرا که با ادامه این روند باید جوابگوی متقاضیان مسکن مهر که چشم به راه تحویل واحدهایشان هستند باشند زیرا بسیاری از خانوادهایی که در انتظار مسکن مهر هستند به دلیل سرمایه گذاری ودیعه خانه خود در این پروژه در وضعیت بحرانی قرار دارند.
 
اگر مسولین به این طرح اهمیت بدهند و به آسانی از کنارش نگذرند و به معنای واقعی کلمه عزم حل مشکلات داشته باشند قطعا این طرح خیلی زود به نتیجه خواهد رسید و کسانی که سالها در حسرت یک سرپناه شخصی بوده اند به آرزوی دیرینه خود دست خواهند یافت.
 
 
 
 
 
 
 
 

دیدگاه شما

باشگاه خبرنگاران
ایسنا
نماینده